• CYBERPRZEMOC tematem spotkania z policjantką

• Cyberprzemoc, nieuczciwi wirtualni znajomi, zagrożenie niechcianymi treściami – to zagadnienia, które przekazywała policjantka uczniom naszej szkoły.

Policjantka omówiła zagrożeń, z którymi dzieci i młodzież może się spotkać podczas korzystania z Internetu. Przestrzegała przed nadmierną ufnością w stosunku do osób poznanych w wirtualnym świecie. Mówiła o treściach negatywnie wpływających na psychikę młodego człowieka, o przemocy i brutalności w grach komputerowych. Przestrzegała również przed nadmiernym korzystaniem z komputera, które może prowadzić do uzależnienia.  Wspólnie z uczestnikami spotkania starał się wypracować bezpieczny model korzystania z Internetu

• Udział w akcji "Szkoła pamięta"

• W dniu 28 października klasy I - III w  ciszy i skupieniu udały się na cmentarz parafialny i przykościelny, aby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli, którzy przed wielu laty pracowali w naszej szkole.

• Terenowa lekcja przyrody

• Terenowa lekcja przyrody w klasie IV. Uczyliśmy się wyznaczać kierunki geograficzne za pomocą kompasu, gnomonu i cienia. Obserwowaliśmy składniki pogody.

• Profilaktyka chorób zakaźnych

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym organizowało w szkołach akcję pt. „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.

Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie i najbliższych oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. W sytuacji intensywnego rozwoju chorób zakaźnych, wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Wybory do Samorzadu Ucznowskiego 2022/2023 odbyły sie 26.09.2022 r.
              Najwięcej głosów otrzymali:
              Maciej Brzoskiewicz - Przewodniczacy
              Hubert Grudzień - zastępca przewodniczącego
              Franciszek Jabłoński - sekretarz

Serdeczne gratulacje!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Dnia 29 września w naszej szkole gościliśmy Panią bibliotekarkę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Biskupcu, która zachęcała naszych uczniów do czytania, a w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania przeczytała ona dzieciom bardzo ciekawe książeczki dla młodoch czytelników. Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały upominek w formie zakładki do książki.

• Akcja Sprzątanie świata 2022

•

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Akcja, pod nazwą "Sprzątanie świata - Polska" odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

Uczniowie szkoły oraz przedszkolacy wraz z wychowawcami zostali wyposażeni w materiały: worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe były one niezbędne do przeprowadzenia akcji. Uczniowie i przedszkolacy mieli za zadanie posprzątać tereny wokół budynku szkoły, placu zabaw, orlika, przyległych dróg oraz terenów zielonych.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Tego dnia przedszkolacy wraz ze swoimi Paniami, zorganizowały wiele ciekawych zabaw w których dominowała Kropka zabawy te pomogły dzieciom odkrywać ich talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.​​​​​​​