• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 21.04.2022r. w naszej szkole, po długiej przerwie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną rozwiązując test przygotowany przez policję ale także musieli stawić czoło torowi przeszkó. Dziekuję uczniom za udział w konkursie oraz Panu Zbigniewowi Józefowicz za przygotowanie do konkursu.

• Powiatowy Konkurs Tradycje Wielkanocne

• 26.04.2022r. w Szkole Podstawowej w Marzęcicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycieżcom Powiatowego Konkursu TRADYCJE ŚWIĄTECZNE. Na konkurs wpłynęło wiele, pieknych prac. Dziękuję wszystkim dzieciom, którzy wzięli udział w konkursie. Maks Beyer uczeń kl. I - zajął 2 miejsce. Gratulujemy!!!

• "Międzynarodowy Dzień Ziemi" u najmłodszych

• Z okazji „Międzynarodowego Dnia Ziemi” w przedszkolu został zorganizowany „dzień ekologiczny”. Był to dzień w kolorze zielonym. Dla przedszkolaków zostało zorganizowanych wiele zabaw z ekologią w tle. Maluchy rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały pracę plastyczną – opaskę kulę ziemską. Na koniec „dnia ekologicznego” przedszkolaki posprzątały cały plac zabaw ze śmieci.

• KONKURS Z OKAZJI DNIA ZIEMI

• WYNIKI KONKURSU ZORGANIZOWANEGO Z OKAZJI DNIA ZIEMI

PLAKAT O ZIEMI

I MIEJSCE JULIAN KLASA 4

II MIEJSCE PAULINA KLASA 1

III MIEJSCE ZOSIA KLASA 2

WIERSZ O ZIEMI

I MIEJSCE ZUZANNA KLASA VII ORAZ KAROLINA KLASA VII

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

• NIEZWYKŁA LEKCJA Z OKAZJI DNIA ZIEMI

• Dnia 22 kwietnia br. z okazji Dnia Ziemi połączyliśmy się z uczniami Zespołu Szkół w Bielicach. Najpierw zapoznaliśmy się z historią powstania oraz hasłem przewodnim tegorocznego święta.
              Następnie uczniowie  mogli pochwalić się plakatami, hasłami, krótkimi wierszami oraz przygotowanymi z tej okazji strojami ekologicznymi. Na zakończenie odbyła się  debata na temat: Jak możemy zatroszczyć się o naszą planetę ?

• DZIEŃ ZIEMI

• Dnia 22 kwietnia 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątamy dla Polski".
              Celem akcji jest troska o środowisko naturalne w najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
              Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”, a patronat nad nim
              objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

• Wielkanoc u przedszkolaków

• „Mróweczki” uwielbiają przygotowania do świąt. Wielkanoc w przedszkolu to okazja do rozmowy o symbolice świąt i towarzyszących im obyczajach. Dzieciom zostały przybliżone tradycje wielkanocnego stołu. Pani opowiedziała, w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie i wiele innych ciekawych rzeczy. Dzieci razem z Panią upiekły z tej okazji babeczki marchewkowe, które wspólnie zjadły na śniadaniu wielkanocnym w przedszkolu. „Mróweczki” odwiedził również zajączek zostawiając dzieciom w przedszkolnym ogrodzie słodkie prezenty.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 8 kwietnia odbył się gminny turniej wiedzy pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów - Miłosz Gackowski, Franek Jabłoński, Karolina Główczewska oraz Hubert Lesiński. Bardzo dziękuję im za godne reprezenotowanie naszej szkoły.  Miłosz zajął pierwsze miejsce oraz Karolina drugie miejsce  w swoich kategoriach wiekowych i 29 kwietnia wezma udział w powiatowym turnieju wiedzy pożarniczej. GRATULACJE

• Konkursy biblioteczne

• Nowa galeria Konkursy biblioteczne została dodana do albumu fotograficznego

Na przełomie lutego i marca odbył się konkurs biblioteczny dla uczniów klas IV - VIII „Ja i moja książka – czyli selfie z książką”. Z przykrością informuję, że wpłynęły tylko 3 zdjęcia, dlatego jury postanowiło przyznać wszystkim uczniom I miejsca. Gratuluję odwagi i odpowiedzialności za działania podejmowane w naszej szkole.