• Pasowanie na czytelnika 2022

• Nowa galeria Pasowanie na czytelnika 2022 została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 19 grudnia uczniowie klasy II naszej szkoły zostali oficjalnie włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Aby uświetnić ten dzień starsi koledzy i koleżanki z klasy III przygotowali bardzo miły i ciekawy program artystyczny, w którym pojawiły się krasnoludki i inne postaci z bajek dla dzieci. Życzymy drugoklasistom ciekawych i owocnych przygód z książkami.

• Wspólne strojenie choinki

• W dniu 6 grudnia w "Mikołajki" uczniowie klas I, II i Oddziału Przedszkolnego pojechali do Biskupca. Dzieci serdecznie zaprosił Wójt Gminy Biskupiec,  aby dzieci pięknie udekorowały Choinkę. Dzieci podczas dekorowania spotkały się koleżankami i kolegami z innych szkół i przedszkoli z naszej gminy. Wszystkie dzieci otrzymały cukierki. Zrobiono również pamiątkowe zdjęcia z Panem Wójtem Arkadiuszem Dobek, Panią Sekretarz Julią Baranowską i wychowawcami.

• „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

• Uczniowie klasy VII i VIII dnia 21.11.2022r wzięli udział w prelekcji: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” w ramach akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej. Celem akcji jest pokazanie: czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach, zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych oraz skutki uzależnień od hazardu.

• 🐗Zapasy dla leśnych zwierząt

• Uczniowie szkoły i przedszkolaki ze naszej szkoły zebrały kasztany i żołędzie dla leśnych zwierząt! Łączyliśmy się w akcję zbierania kasztanów i żołędzi - tym razem nie po to, by tworzyć z nich sympatyczne ludziki, ale by leśne zwierzęta miały co jeść zimą! Przekazaliśmy je Kołu Łowieckiemu Pełnia w Łąkorzu

Po co dokarmiać?

Mroźna i śnieżna zima jest trudnym czasem dla dzikich zwierząt. Gruba warstwa śniegu i lód utrudniają im dostęp do naturalnego pokarmu i wody, dlatego leśnicy wspólnie z myśliwymi i lokalnymi placówkami edukacyjnymi pomagają zwierzętom leśnym przetrwać zimę. Karma podawana jest w stałych punktach dokarmiania, takich jak paśniki i buchtowiska. Niezależnie od prognoz meteorologów, którzy przewidują łagodną zimę - zapasy trzeba przygotować.

• 📅Kalendarz adwentowy🧧

• Kalendarze adwentowe mają wyjątkową historię, a ich początki sięgają najprawdopodobniej 1851 roku. Chyba się zgodzicie, że taki kalendarz to doskonały pomysł na wprowadzenie do przedszkola świątecznej atmosfery. Dzięki niemu możemy wspólnie z dziećmi odliczać kolejno dni do Świąt Bożego Narodzenia zaczynając od 1 do 24 grudnia. Każdego dnia nasze kochane przedszkolaki ze swoimi paniami będą wykonywać świąteczne zadania, które sprawią i mnóstwo radości.

• 🎄Bombki bombeczki

• Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, efektowna pamiątka, świąteczna ozdoba w kształcie bałwanka, dekoracja choinkowa w takich warsztatach brały udział przedszkolaki.

Uczestnictwo w warsztatach bombkowych to okazja, by poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W trakcie zajęć dzieci własnoręcznie tworzyły kreatywnego bałwana. Samodzielnie malowały bombkę farbami, nadając jej bożonarodzeniowy nastrój, następnie zdobiły ją wybranymi świątecznymi symbolami. Dzieci ubrały bałwanka w szalik oraz kapelusz i włożyły do ozdobnego pudełka. Bombki - bałwanki były również obsypane kolorowymi brokatami, dzięki czemu nabrały świątecznego blasku.

Zajęcia pobudziły dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie, a stworzony bałwanek ozdobi ich świąteczne drzewko.

• 🎅 Mikołajki

• Mikołajki w przedszkolu i w szkole.

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia naszą szkołę i przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci i młodzieży  malowała się wielka radość. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

• Piłka halowa🥅

• Gramy ! Kolejny dzień na sportowo w Łąkorzu Nasi chłopcy grali w halowa piłkę nożną. Zdobyli III miejsce. Gratulacje!!!

• ⚽Turniej piłki halowej⚽

• Na sportowo :) chłopcy walczyli na gminnym turnieju piłki halowej w Szwarcenowie zdobyli II miejsce, pokonując Łąkorz, Bielice, Szwarcenowo.  Jednym golem przegrali z Biskupcem. Gratulujemy !!! Życzymy dalszych sukcesów.

• Zawody w tenisie stołowym🏓

• Chłopcy z naszej szkoły brali dzisiaj udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym w Grodzicznie. Zdobyli I miejsce, przechodzą dalej. Następne zawody mają odbyć się juz w Działdowie. Serdeczne gratulacje.