• 🐻Światowy Dzień Pluszowego Misia🐾

• Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Nie zapomnieliśmy o Misiach, także w naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci mogły przynieść ulubionego pluszaka. Dzieci obchodziły ten dzień w sposób wyjątkowy. Panie z każdej z grup przygotowały wiele atrakcji: konkursy, zabawy, fotobudki, ozdoby, ciekawe inspiracje prac plastycznych. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały przepiękne prace plastyczne, proponowane zabawy i ćwiczenia w kartach pracy, degustowały Misie Lubusie, śpiewały piosenki, tańczyły. Każde dziecko ma swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który daje poczucie bezpieczeństwa oraz spokojny sen.

• Na SPORTOWO 😀

• W piątek 25 listopada w Szwarcenowie odbyły się zawody sprawnościowe dla klas 1-3. Impreza przyniosła wiele radości i sukcesów sportowych. W zawodach udział wzięli uczniowie z każdej klasy. Świetna zabawa i sportowa rywalizacja sprawiły, że nasza szkoła zajęła II miejsce. Uczniowie otrzymali puchar, dyplom oraz medale. Gratulujemy sukcesów!

• ❤PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• Dzień 9 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci naszego z przedszkola. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka dzieci z grup Mróweczki i Motylki. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Ewelina Wasiak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek. Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.

Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy  5 listopada     i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Również do przedszkolaków zawitała bajkowa atmosfera. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przyszły ubrane w tym dniu w ubrania z ulubioną postacią z dowolnej bajki. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych pląsów w sali.

• Dzień Postaci z Bajek

• W dniu 7 listopada klasy 1-3 miały zorganizowane zajęcie związane z obchodzonym 5 listopada Dniem Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się za przeróżne postacie, miały przygotowane zabawy i konkursy, które przybliżyły im znajomość różnych bajek, szczególnie tych, które są już zapominane: Reksio, Bolek i Lolek itp.

• Zawody Piłki Siatkowej "TRÓJKI".

• Uczniowie naszej szkoły - chłopcy reprezentowali naszą szkołę w powiatowych zawodach piłki siatkowej "TRÓJKI" w Nowym Mieście Lubawskim. Chłopcy zajęli III miejsce. Serdeczne gratulacje !!!

• Biegi o Puchar Wójta Gminy Biskupiec.

• Biegi o Puchar Wójta Gminy Biskupiec uczniów Szkół Podstawowych. 09.10.202. Piękne zwycięstwo naszej uczennicy Zuzanny Jabłońskiej która zajęcła I miejsce. Serdeczne gratulacje !!!

• Śniadanie Daje Moc 2022

• Tradycją naszej szkoły jest uroczyste śniadanie, pod hasłem "Śniadanie daje moc", które odbywa się zawsze po akademii z okazji Święta Niepodległości.

• Szkoła Pamięta. Akcja uczniów i nauczycieli

• Uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lipinkach wraz z opiekunem Panią Jadwigą Jankowską udali się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, wspomnieć ich oraz poddać się refleksji nad życiem.