• Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom"🚒👩🏻‍🚒👨🏻‍🚒 na etapie szkolnym

• Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom" na etapie szkolnym został zakończony.

Miło nam obwieścić, że w kategorii młodszej, czyli klasach 1-3 zwycięzcami zostali:

I m-ce - Adam Grzywacz 🥇

II m-ce - Ada Stefańska🥈

III m-ce - Lena Snopek🥉

W kategorii starszej, czyli klasach 4-8 klasyfikacja ułożyła się następująco:

I m-ce - Weronika Grunberg 🥇

II m-ce - Magdalena Skrzypek 🥈

III m-ce - Wojciech Adamczyk 🥉

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy ufundowane ze środków własnych OSP Lipinki. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze oraz drugie miejsce w obu kategoriach wiekowych, będą reprezentowali szkołę i jednostkę w zmaganiach gminnych. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

• Festiwal Fizyki

• Dnia 20 lutego 2024 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Pierwszy Festiwal Fizyki. Uczniowie klasy 7 oraz 8 pod kierunkiem pani Sylwii Sadowskiej  zaplanowali, przygotowali i przedstawili doświadczenia fizyczne uczniom klasy 6.Na pokaz ten dostała również zaproszona pani Dyrektor oraz nauczyciele.Przygotowanie każdego doświadczenia to spore wyzwanie. Wymaga współpracy z nauczycielem, koleżankami i kolegami.Uczniowie klasy szóstej przekonali się, że fizyka jest nauką doświadczalną i zobaczyli czego będą się uczyć na lekcjach fizyki.

• I miejsce w kategorii "Szkoła Roku"

•  14 lutego 2024 r.  przyznane zostały zaszczytne tytuły dla najlepszych nauczycieli i szkół w największym plebiscycie edukacyjnym w naszym regionie i w całej Polsce. Praca nauczyciela to powołanie i dlatego tak ważne jest, by od czasu do czasu ją docenić. Nagrodzeni zostali nie tylko nauczyciele, lecz także placówki edukacyjne i ich dyrektorzy.

Nasza Szkoła zdobyła I miejscie w kategorii "Szkoła Roku".

Na gali obecni byli zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach z powiatu nowomiejskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy.

• Warsztaty mydlarskie

• Dnia 12 lutego 2024r. klasy I - III wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach mydlarskich. Uczniowie pod czujnym okiem Pani Danuty Wiśniewskiej, z firmy Lawendowa Polana, przygotowały piękne i pachnące mydełka, które dzieci zabrały do domu, z przeznaczeniem na upominek walentynkowy dla swoich najbliższych.

• 🌹💝Walentynki💘💐

• Dnia 14 lutego przedstawicielki Samorząd Uczniowskiego z okazji Walentynek rozdawały kartki walentynkowe oraz cukierki. Walentynki obchodziły rówież dzieci z przedszkola.

• Strefa Relaksu w szkole w Lipinkach🎈🌞😎🎲

• Szkoła zwykle kojarzy się z obowiązkami, ciężką pracą i wymaganiami. Nudne przerwy, twarde ławki i zimne schody. To już przeszłość!!!! W szkole w Lipinkach powstała „Strefa relaksu” z prawdziwego zdarzenia. Uczniowie spędzają przerwy w luksusowych warunkach. Pomysłodawczynią stworzenia takiej przestrzeni była Pani Emilia Ołdak – Lewandowska – pedagog szkolny. Pomysł spotkał się z ogromną przychylnością Pani Dyrektor Eweliny Wasiak, Rady Rodziców oraz rodziców naszych uczniów, którzy sfinansowali zakup przepięknych mebli. Kącik został zaaranżowany tak, by można się w nim zrelaksować i odpocząć po trudnej lekcji. Wypełniono go meblami ogrodowymi z poduszkami, sztuczną trawą i pięknym oświetleniem. Pojawił się nawet hamak. Wszystko po to, aby chwila odpoczynku była jak najlepiej wykorzystana. Dużą popularnością wśród uczniów cieszą się także gry planszowe, w które wyposażona została „Strefa relaksu”. Szkoła w Lipinkach swoimi działaniami wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów. Takie inicjatywy, jak stworzenie szkolnej „Strefy relaksu”, czy sali sensorycznej pozwalają zadbać o naszych uczniów i przekonać ich, że szkoła może być miejscem przyjaznym. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego miejsca.