• POWIATOWY TURNIEJU ⚽„PUCHAR TYMBARKU"🏅

• FINAŁ POWIATOWY TURNIEJU „PUCHAR TYMBARKU” w kategoriach U-12 chłopcy na Orliku w Kurzętniku. Finał Powiatowy największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Polsce i w Europie IV miejsce - ZSP LIPINKI

• Uroczysty Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 27 kwietnia nasze przedszkolaki, oraz uczniowie szkoły brali udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawili szkic historyczny, który wprowadził wszystkich w podniosły nastrój tamtych wydarzeń. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, którym uświetnili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• Ćwiczenia manualne

• Ćwiczenia manualne z pomponami, guzikami i pęsetą.

Wśród zabaw rozwijających motorykę małą szczególnie poleca się te polegające na chwytaniu, przesypywaniu, przelewaniu lub wyławianiu niewielkich, drobnych przedmiotów. U nas świetnie sprawdzają się w tym przypadku kolorowe pompony i guziki - a manipulujemy przy nich nie tylko palcami, ale również drewnianą pęsetą.

• 🌏Światowy Dzień Ziemi🌿

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, jednocześnie największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.

• Zabawy ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Ścieżka sensoryczna

• Zabawy dla bosych stóp. Na podłodze przygotowujemy ścieżkę sensoryczną, czyli trasę składającą się z powierzchni o rożnych właściwościach. Mogą to być kawałki tkanin – wełna, jedwab, futerko, płótno, papiery – na przykład ścinki gazet, grubszy karton, bibuła, tacki wypełnione cienką warstwą kaszy lub ryżu. Spacerowanie taką ścieżką rozwija nie tylko zmysł dotyku. Dzięki kolorom stymulowany jest też wzrok, a wydające różne dźwięki faktury pobudzają słuch.

• Zajęcia w sali sensorycznej

• Przypinanie i odpinanie klamerek do sznurków przy platformie. Proste ćwiczenie, które usprawnia motorykę małą, chwyt pęsetkowy, koordynacje oko-ręka, napięcie w obrębie dłoni, precyzję. Dodatkowo jest to działanie na niestabilnym podłożu, więc ćwiczymy koordynację i kontrolę ciała, koncentrację i równowagę.
            • Wesołego Alleluja🐣

• Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego "Alleluja".