Aktualności
14 października - Dzień Edukacji Narodowej
„Ręczna na orliku”
Dnia 08.10.2025r. nasi uczniowie brali udział w turnieju „Ręczna na orliku” i zajęli 1 miejsce Drużyna mieszana (dziewczynki i chłopcy) będzie reprezentowała naszą gminę na II etapie turnieju.
Z orlika na stadion
07.10.2025r. nasi uczniowie brali udział w II etapie turnieju „Z orlika na stadion”. Niestety tym razem inni zawodnicy byli od nas troszkę lepsi, ale dzielnie walczyliśmy do samego końca
Konkurs fotograficzny 📸🍁🍂
Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Klub Mleczaka! 🦷
Konkurs plastyczny🦔🍁
Program Przedszkolny Punkt Wymiany Książek to inicjatywa polegająca na utworzeniu w przedszkolu miejsca, gdzie dzieci, rodzice i opiekunowie mogą wymieniać się książkami, kierując się zasadą "podaj dalej". Celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promowanie czytania i wspólnego spędzania czasu z książką, a także uczenie szacunku do literatury.
W dniach 29 września - 3 października 2025 r. odbyła się ogólnopolska inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej. W przedszkolach realizowany był „Tydzień o Budowaniu Relacji”, a w szkołach i placówkach oświatowych - „Tydzień o Przeciwdziałaniu Przemocy Rówieśniczej”. To czas, w którym wspólnie chcieliśmy pokazać, jak ważne jest tworzenie bezpiecznych miejsc nauki i budowanie relacji opartych na szacunku.
Sprzątanie Świata👏🌎🧹♻️
- 7
Spotkania on-line z dr. Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim podczas Expo 2025 w Japonii - klasy I-VIII
- 4
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Głosowanie było tajne. Każdy uczeń naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata na przygotowanych kartach wyborczych. Nad całością wyborów czuwał opiekun samorządu - pani Emilia Ołdak Lewandowska.
Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy 7 Zofia Rzemińska.
Skład Samorządu Uczniowskiego:
Zofia Rzemińska – Przewodnicząca SU
Hubert Grudzień – Wiceprzewodniczący SU
Maja Małkiewicz– Skarbnik SU
Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.
Ogółnopolski Dzień Głośnego Czytania 📚
- 3
Dzień Jabłka🍎
Europejski Dzień Języków🇮🇹🇪🇸🇫🇷🇱🇷🇧🇪
- 1
Udział w projekcie
W zdrowym ciele zdrowy duch- kl. II przygotowała pyszną i zdrową sałatkę owocową
- 6
„Las to życie każdego z nas” Jamielnik 2025
- 23
25 września uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w XIX Powiatowym Happeningu Ekologicznym „Las to życie każdego z nas” Jamielnik 2025. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśnika i skąd się biorą drzewa w lesie, co daje las, jak zachować się, gdy spotkamy w lesie dzikie zwierzęta. Po zabawie i warsztatach czekał na wszystkich pyszny poczęstunek. Spotkanie zakończyło się posadzeniem kolejnego drzewa.
Dzień Budowlańca
- 18
Dzień Budowlańca przypada25 września w przedszkolu organizowaliśmy spotkanie z panem Karolem, który na co dzień pracuje w budownictwie. Pan Karol przybliżył dzieciom zawód budowlańca. Opowiedział dzieciom o narzędziach budowlańca.
Zajęcia klasy I w sali SI (Integracji Sensorycznej)
Zajęcia klasy I w sali SI (Integracji Sensorycznej) to terapia polegająca na stymulacji różnych zmysłów dziecka poprzez specjalnie dobrane zabawy i ćwiczenia w przystosowanym do tego celu środowisku. Celem jest poprawa funkcjonowania układu nerwowego, co wspiera rozwój dziecka, koordynację ruchową, orientację w przestrzeni oraz umiejętności społeczne i emocjonalne. W naszej sali wykorzystuje się różnorodne sprzęty, takie jak huśtawki, piłki, materace, a także materiały do pracy z dotykiem i propriocepcją.
„Z orlika na stadion”
- 10
W dniu 24.09.2025r. nasi uczniowie brali udział w turnieju „Z orlika na stadion” i zajęli 1 miejsce. Chłopcy będą reprezentowali naszą gminę na zawodach powiatowych.
Serdecznie dziękujemy naszym przeciwnikom za grę fair play.
Archiwum Aktualności