• Nasz profil

• WIZJA, MISJA I ABSOLWENT SZKOŁY

MISJA

Jesteśmy Zespołem, który stara się zapewniać wszechstronny rozwój osobowości  i umiejętności uczniów na miarę możliwości każdego z nich; wspomaga rodzinę w procesie wychowania; jest przyjazny dla ucznia, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

1. Realizujemy cele zawarte w podstawie programowej i Statucie, przy udziale  wykwalifikowanej kadry pracowników.
            2. Wychowujemy w duchu tolerancji i szacunku do drugiego człowieka oraz w poczuciu więzi ze szkołą, miejscowością, regionem, Ojczyzną.
            3. Uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.
            4. Otaczamy opieką i integrujemy dzieci ze wszystkich środowisk.
            5. Odkrywamy talenty i stwarzamy szanse ich wykorzystania.

Nasze absolwent jest przygotowany do następnego etapu kształcenia  i dobrze funkcjonuje w otaczającym go świecie.

WIZJA

Pragniemy, aby nasz Zespół Szkolno- Przedszkolny był postrzegany w środowisku lokalnym jako instytucja przyjazna i życzliwa uczniom, zapewniająca im wszechstronny rozwój. Dokładamy wszelkich starań, aby dziecko czuło się pewnie i bezpiecznie.

Wizją jest wychowanie człowieka kulturalnego, odpowiedzialnego, twórczego, tolerancyjnego, otwartego na potrzeby drugiego człowieka, mającego poczucie więzi ze swoim miastem, regionem, Ojczyzną.

Założone efekty:

1. Osiągamy bardzo dobre wyniki kształcenia, dzięki umiejętnemu aktywizowaniu uczniów, indywidualizacji nauczania oraz rzetelnemu informowaniu o postępach w nauce.
            2. Uczniowie korzystają z zajęć dodatkowych wspomagających i rozwijający ich zainteresowania.
            3. Właściwą atmosferę zespołu osiągamy poprzez:
            • dobre relacje interpersonalne,
            • działania na rzecz bezpieczeństwa,
            • szeroki wachlarz imprez i uroczystości,
            • otwartości na środowisko lokalne.
            1. Współpracujemy z rodzicami/opiekunami dzieci przy rozwiazywaniu ważnych problemów oraz  współdecydujemy w istotnych aspektach życia placówki.
            2. Wyposażamy placówkę w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Nasz absolwent:

1. Ma poczucie własnej godności i wartości.
            2. Zdobytą wiedzę i umiejętności potrafi zastosować w praktyce.
            3. Jest dobrze przygotowany do następnych etapów kształcenia.
            4. Szanuje wielowiekowe dziedzictwo kulturowe.
            5. Potrafi odróżnić dobro od zła w oparciu o uniwersalne wartości.
            6. Rozumie potrzeby innych i potrafi współpracować.
            7. Jest asertywny, tolerancyjny, otwarty na innych, szczery i wrażliwy.
            8. Dba o swoje zdrowie i otoczenie.