13 września obchodziliśmy kolejną rocznicę urodzin Juliana Tuwima- patrona szkoły. Apel przygotowała D. Szram wraz z uczniami kl. VI
Aktualności
Urodziny Juliana Tuwima
Ostróda Hubertus Arena 2017
13października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Targach Myśliwskich i Łowieckich zorganizowanych w Ostródzie.
Niesamowite wrażenie zrobiła na nich ścieżka edukacyjna przygotowana przez Lasy Państwowe oraz Związek Łowiecki.
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści na temat zwierząt żyjących w głębi polskich lasów.
Najwięcej emocji towarzyszyło podczas warsztatów strzeleckich, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił na strzelnicy laserowej, strzelnicy wiatrówkowej czy łucznicy.Koszt wyjazdu zasponsorowało uczniom Nadleśnictwo Jamy oraz Koło Łowieckie „Pełnia” w Łąkorzu,
Serdecznie dziękujemy
Dzień Edukacji Narodowej!
Dnia 13.10.2017r odbyła się u nas w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela.
Uczniowie przyszli ubrani odświętnie, elegancko i wręczali swoim nauczycielom piękne kwiaty z podziękowaniem za naukę. Na koniec akademii Pani Dyrektor Jolanta Szymecka wręczyła dyplomy nauczycielom za systematyczną i efektywną pracę.
Ślubowanie pierwszaków
Dnia 11.10.2017 r. nasi pierwsioklasiści zostali oficjalnymi uczniami!
Ich wychowawczynią jest Pani Maria Borowiecka i to właśnie pod jej obserwacją, dzieci przystąpiły do ślubowania. Przewodniczący Szkoły - Wiktor Jarząb pasował ich na uczniów, a Pani Dyrektor - Jolanta Szymecka wygłaszała miłą przemowę i składała życzenia dzieciom, które obchodziły swoje święto.
Miętowy Gaj- Zielona Szkoła 28-29 wrzesień 2017r.
Uczniowie klas VI i IV brali udzial w zielonej szkole . Mieszkaliśmy w Ośrodku ekologicznym Miętowy Gaj oraz uczestniczyliśmy w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pracowników Brodnickiego Parku Krajobrazowego.
Skarby jesieni- wystawa wrzesień 2017r
Wspólnymi siłami przygotwaliśmy kolorową wystawę Skarby Jesieni. Na wystawie można znaleźć i zobaczyć kasztany, owoce , kwiaty, grzyby, warzywa.
Mamy nową tablicę w naszym szkolnym GEO - OGRÓDKU
9 czerwca wzbogaciliśmy się o piękną tablicę informacyjną "Skandynawskie głazy narzutowe w szkolnym lapidarium", która jest dopełnieniem zgromadzonych wcześniej głazów pochodzących z terenu Pojezierza Brodnickiego i Iławskiego. Zawiera ona podstawowe informacje o skałach, ich pochodzeniu oraz zdjęcia, na których pokazane są przykłady skał i ich wykorzystanie. Zakup tablicy był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, które otrzymaliśmy za pośrednictwem Warmińsko - Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Jesteśmy wdzięczni za przekazane środki, ponieważ nasz GEO - OGRÓDEK umożliwia edukację dzieci w zakresie rozpoznawania skał.
Skały to swoista i piękna kronika dziejów Ziemi. Odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka. Są wszędzie, tworzą gleby, są istotnymi surowcami mineralnymi. W każdej miejscowości można znaleźć interesujące przykłady skał użytych do konstrukcji czy upiększania budowli oraz ich wnętrz, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Poza tym skały są piękne a uzmysłowienie ich pochodzenia jest dodatkową wartością, którą warto poznać.
Rzeźby w wosku
5 maja 2017 roku klasa II z wychowawcą i rodzicami gościła w Powężu u artystów rzeźbiarzy Państwa Edyty i Jakuba Matejkowskich. W pracowni rzeźby przeprowadzono warsztaty rzeźby w wosku.
DZIEŃ DZIECKA
W tym roku uczciliśmy poraz kolejny Dzień Dziecka festynem rodzinnym. Było


cudnie.
II Gminny Konkurs Recytacji w Języku Angielskim
Dziś odbył się II Gminny Konkurs Recytacji w Języku Angielskim w Szkole Podstawowej im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach. Udział w konkursie wzięło 20 uczniów z gminy Biskupiec, w tym czworo uczniów z naszej szkoły.
Jury konkursowe przyznało miejsca I - III oraz jedno wyróżnienie. Nasi uczniowie zdobyli trzy z czterech przyznanych dyplomów i nagród.
A oto wyniki:
I miejsce - Michał Bytner z kl. VI,
III miejsce - Agata Kamińska z kl. VI,
wyróżnienie - Wiktor Jarząb z kl. V
Gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.
Święto konstytucji 3 Maja
Wolność
To możliwość podejmowania decyzji zgodnie z własną wolą
To swoboda i niezależność
Wolnym jest ten, kto żyje w wolnym kraju
Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich i szczęście
Biblioteka Szkolna
Moduł Biblioteka Szkolna został zmodyfikowany
Kolejne z warsztatów kl II- " Integracja przez animację"
"INTEGRACJA PRZEZ ANIMACJĘ"
Pierwszy dzień Wiosny w Lipinkach
Precz zimo zła !!!
Tak krzyczeliśmy idąc przez wieś z Marzanną. Nasza Marzanna wykonana w tym roku przez uczniów klasy pierwszej wraz z Panią Anią Rożeńską była wyjątkowej urody, aż żal było ją spalić. Mamy nadzieję, że wiosna tego roku będzie tak słoneczna i ciepła jak nasza Marzanna
Dzień kobiet
W tym roku nasi Panowie podeszli do tematu kobiet na wesoło.Pokazali jak ewaluowały kobiety. Było przesympatycznie !!!


Szkolny konkurs wiedzy pożarniczej
Etap szkolny konkursu przeprowadzili i ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników strażacy z OSP Lipinki. Do etapu gminnego konkursu wiedzy pożarniczej zakwalifikowali się:
Julianna Grunberg - kl VI
Paweł Karski - kl IV
Wizyta strażaków z Biskupca
W środę 1 marca 2017roku gościli w naszej szkole strażacy.Młodszym dzieciom opowiedzieli o swoim zawodzie i pokazali wyposażenie strażaka i wozu strażackiego.Dla starszych klas IV- VI przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy.
Warsztaty cukiernicze klasy II
W piątek 17 lutego klasa II miała przyjemność uczestniczyć w „Warsztatach cukierniczych” prowadzonych przez p. Roksanę Jarząb. Dzieci same łączyły produkty, mieszały, nakładały do foremek. „Piecowy” pilnował czasu wypieku. Dużą radość sprawiło lukrowanie i ozdabianie różnymi posypkami. Po dwóch godzinach mogliśmy nareszcie spróbować naszych wypieków.
Bal Bądźmy razem w Zespole Szkół w Bielicach
22 lutego 2017 roku gościliśmy w Zespole Szkół w Bielicach na balu "Bądźmy razem". Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie. A było wspaniale
Choinka szkolna
Był Mikołaj i prezenty.
Archiwum Aktualności